Ja, ik weet het. Maar bij archeologen onderling is er geen eensgezindheid over precieze dateringen. Ik heb de Netflix-serie Ancient Apocalypse van Graham Hancock gezien. Daarin ook een aflevering over de Göbekli Tepe. Graham Hancock plaatst het ontstaan van zo'n beetje alle bouwwerken na de laatste ijstijd. Archeologen staan uiterst kritisch tegenover zijn bevindingen. Het is een boeiende serie, de moeite waard om te bekijken.Dat_beloof_ik schreef: 28 okt 2023, 17:25De Gobekli Tepe in Turkije is de oudst bekende grafheuvel en die is minstens 11.000 jaar oud. https://nl.wikipedia.org/wiki/G%C3%B6bekli_TepeInktvlam schreef: 28 okt 2023, 11:49
Ik bedoelde niet dat ze die bouwtechnieken zomaar in de schoot geworpen kregen. Ongetwijfeld moesten ze die techniek zichzelf eigen maken. Maar door hun geestelijke vermogens van intelligentie en creativiteit waren ze daartoe in staat.
Verder vind ik het wel interessant om te weten wanneer precies het eerste schrift ontstaan is.
“Het oudste schrift ter wereld was het pictografische schrift van de Soemeriërs. Het ontstond rond 3300 voor Christus ...” Vanuit dat schrift ontstond daarna het spijkerschrift.
Je zou toch denken dat het schrift ouder moet zijn.
Van nog oudere tekens op oud schildpadschild in China kan men nog niet vaststellen of het een vorm van schrift betreft.
https://onzetaal.nl/schatkamer/lezen/va ... e-schrift/
Dat is dus een bouwwerk dat meer dan 2 keer zo oud is dan de door jou veronderstelde Adam.
Dat 'pre-adamieten' niet in staat waren tot bouwen klopt dus niet.
https://www.netflix.com/nl/title/81211003
Ik lees overal dat de laatste ijstijd 10.000 jaar geleden eindigde, maar ik was een week geleden in het archeologisch museum van Castricum, Huis van Hilde genaamd, daar hield men het op 20.000 jaar, tot mijn verbazing. Ik denk, dat er nog veel onduidelijk is.