Jon schreef: 27 aug 2025, 11:46Tufkah schreef: 27 aug 2025, 09:33 Het ego wat aan het verdwijnen is, laat een lege ruimte achter en uitgerekend die lege ruimte is ontvankelijkheid voor God. Godsontvankelijkheid en ego gaan dus nooit samen. En gezien dat het ego op het eigenbelang is gericht en dat het eigenbelang in de toekomst ligt, zit het ego gevangen in zijn eigen gerichtheid. (Op het toekomstig onvervulde)
Wie gericht is op het hiernamaals of reïncarnatie houdt het ego daarmee in stand. De blik blijft op de toekomst gericht.
Maar wie daadwerkelijke naastenliefde praktiseert, van die mens zal zijn gerichtheid veranderen. Van het toekomstig onvervulde naar tegenwoordigheid. Naastenliefde voor een ticket voor het hiernamaals is natuurlijk geen naastenliefde, dat is eigen belang.
God is uiterst rechtvaardig, vergeet dat niet.
Bij presentie in het Hier en Nu sterft het ego. Exodus 33:20. Het ego dat niet sterven wil vlucht naar het verleden en de toekomst (hiernamaals en reïncarnatie).
Het ego is iemand die leeft van verleden naar toekomst. Het ego is een afbeelding van de natuurlijke mens. De lege ruimte is een afbeelding van God. Maar daar laatste dient niet letterlijk genomen te worden, want het beeld van God heeft nog nooit iemand gezien, zoals Exodus 33:20 inderdaad aangeeft.
Daarom leeft de lege ruimte ook in Godsontvankelijkheid , God is niet de kerkelijke 3 personen, God werkt in de breedte. En waar de afbeelding van de natuurlijke mens is verdwenen is het intern ook duidelijk waarom de natuurlijke mens na de dood nergens naar toe gaat. Precies zoals de Bijbel aangeeft is de natuurlijke mens het 'zaad' wat God gezaaid heeft. Wie de natuurlijke mens (het vlees en het brein) cultiveert kweekt onkruid op. Dit onkruid zal verbrand worden zoals Jezus ons leert. Alleen het 'zaad' wat het Woord des Koninkrijks heeft verstaan en begrepen gaat de schuur in.
Wat 'de schuur' voor betekenis heeft bij Jezus, dat vertelde Jezus er niet bij. Maar het heeft op zeker niet de betekenis van hiernamaals of reïncarnatie. Het Koninkrijk is een Koninkrijk van liefde. De Vader is een Vader van liefde. Ik stel dus mijn vertrouwen geheel in de Vader en verblijf in de lege ruimte welke aan te duiden is als niet-zelf. Het zelf is immers verdwenen, dan hou je niet-zelf over.